Antalya – turystyczny region w Turcji

Antalya – turystyczny region w Turcji

W Tureckiej Antalya jest rzymska Brama Hadriana z II w. p.n.e jak również historyczna część miasta Kaleici. Warto zobaczyć również wodospady Duden, oraz park narodowy Gulluk. Na terenie parku znajdują się ruiny miasta Termessos oraz jaskinia Karain. Istambuł to największe miasto Turcji, które położone jest między Morzem Czarnym a Egejskim. Jest to miasto unikalne w skali światowej, ponieważ leży na dwóch kontynentach. Jest to wielka metropolia, która łączy kontynenty, kultury oraz religie.

Zabytkowe budowle są w większości zlokalizowane w starej części miasta, a do najważniejszych z nich należą: kościół Hagia Sofia z VI w. , w którym obecnie znajduje się muzeum, Błękitny Meczet z XVII w. , Hipodrom, Pałac Topkapi oraz Meczet Sulejmana. Będąc w Turcji warto wybrać się na słynny Wielki Bazar, a także do Muzeum Archeologicznego. Istambuł tomisto, które kryje dwa oblicza. Z jednej strony nowoczesne wieżowce i centra handlowe, z drugiej oryginalna atmosfera drewnianych domów i zabytkowych pałacyków.

Kolejne miasto Turcji to Izmir, leżący nad zatoką, która nosi tą samą nazwę. W Izmirze znajduje się drugi co do wielkości port morski w Turcji. Znajduje się tu wiele zabytków starożytnych, można podwiać wyroby rzemieślniczy, a także delektować się śródziemnomorską kuchnią. W dzień można tu podziwiać pozostałości starożytne oraz muzea, natomiast w nocy bawić się na dyskotekach czy w nocnych klubach. Ostatnim zasługującym na uwagę miastem w Turcji jest Kusadasi. Jest to jeden z najpopularniejszych ośrodków turystycznych, znajdujący się 90 km na południe od Izmiru. Kusadasi słynie ze słonecznych dni i złocistych plaż oraz największych w Turcji przystani jachtowych, które mogą pomieścić 600 jachtów. Właśnie dzięki rozwojowi turystyki Kusadasi przeżywa swój rozkwit, a w mieście można znaleźć wiele hoteli, restauracji, sklepów oraz klubów nocnych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *