Hiszpańska Teneryfa

Hiszpańska Teneryfa

Hiszpańska Teneryfa to największa wyspa w archipelagu charakteryzująca się najwyższym szczytem wulkanu Teide, który mierzy aż 3718m.n.p.m. Jego obecność na wyspie i zatrzymywanie u wierzchołka chmur sprawia, że klimat jest podzielony na dwie części: chłodniejszą pełną deszczu  i cieplejszą , bardzo słoneczną, w której kwitnie turystyka.

Playa Las Americas to interesujący kurort wyróżniający  się ogromem życia o każdej porze dnia i nocy. Ośrodki wczasowe, pensjonaty i hotele zdominowały to miasteczko nastawione przede wszystkim na turystów. Spacerując deptakiem butiki kuszą wystawionymi pięknymi strojami bikini, kolorowymi sukniami czy pareo. Muzyka towarzyszy spacerom i zakupom przenikając z otwartych barów i dyskotek. Miasteczko tętni życiem, a rozświetlone uliczki pulsują kolorowymi neonami. Pełno tu kasyn, salonów gier i ulicznych rewii. W tłumie usłyszeć można wiele różnych języków z całego świata. W restauracjach podawane są najczęściej owoce morza, langusty i kraby. Dla lubujących się w bardziej prostych posiłkach bary proponują zwyczajne hot dogi lub hamburgery.

Poranki na Teneryfie są leniwe. Pierwsze promienie słońca wyganiają na plaże wszystkich spragnionych kąpieli i leżakowania. Jeśli gwar bawiących się nad brzegiem chłodnego oceanu dzieci  sprawi, że zechce się gdzieś uciec, dobrym sposobem jest wypożyczenie samochodu i udanie się na wyprawę w głąb wyspy. Taka podróż za miasto to świetna metoda aby poznać ją bardziej. Na wyspach kanaryjskich uprawia się banany, które można nabyć u przydrożnych sprzedawców kilka razy taniej niż w centrum kurortu. Jadąc autem musimy być przygotowani na niskie chmury, które są oznaką, że zbliżamy się do wspomnianego wcześniej Teide. Jego szczyt większą część roku pokryty jest białym puchem. Sięgając do korzeni , pierwszymi mieszkańcami wyspy byli Guanczowie i  to oni nazwali ją na cześć tego okazałego giganta Tenerife, co oznacza Białą Górę. Park Narodowy Las Ca nadas del Teide to prawdziwy skarb. Groźne wulkaniczne skały sąsiadują z  piaszczystymi równinami. Oczy zachwyci feeria barw, od ognistej czerwieni poprzez fiolet , aż do brązu. Natura stworzyła prawdziwe cudo. Słońce i słona bryza dały początek przedziwnym konstrukcjom. To skruszone skały utworzyły magiczny zakątek tej wyspy. Ponad 2000 gatunków roślin porasta park i można spotkać w nim niesamowite okazy. Aby dostać się na szczyt wulkanu, na krater należy dosiąść kolejki, która nas tam dowiezie. I gdy już poczujemy grunt pod nogami stracimy dech w piersiach. Bowiem widok jaki serwuje nam ten szczyt śni się w najpiękniejszych, bajkowych snach. Pod stopami chmury, a przed sobą lazur wody i perły oceanu w postaci Gran Canarii, La Palmy, Gomera i Hierro.

W Playa de las Teresitas plaża mieni się złocistym blaskiem a piasek został przywieziony specjalnie z Sahary. Ciekawym miejscem do wygrzewania są dzikie skały Garachico. Siła oceanu wyżłobiła niezwykłe baseny. Można się w nich wylegiwać i spoglądać na niespotykane pomarańczowe kwiaty, tak zwane strelicje.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *