Czego jeszcze nie wiesz o Grecji?

Czego jeszcze nie wiesz o Grecji?

Grecja to wspaniały plan na urlop – 300 słonecznych dni, tysiące wysepek (także bezludnych!), wiele atrakcji, menu po polsku (to częsty kierunek wypoczynkowy dla Polaków). Sądzisz, że znasz Grecję? Zapraszamy do lektury.

W Grecji zwiedzisz wiele wyjątkowych miejsc kultu religijnego (9 000 kościołów, 300 monasterów i klasztory), ale w jedno miejsce zajrzą tylko… mężczyźni! To prawosławny klasztor na górze Athos – miejsce odosobnione i bardzo zamknięte. Klasztor mogą zwiedzać tylko dojrzali mężczyźni (powyżej 21-go roku życia) posiadający specjalne zezwolenie. Dziennie klasztor może odwiedzić tylko 10 turystów!

Chcesz zwiedzić wyspę Santorini? Wspaniale! To piękne miejsce, niezwykle słoneczne i z klimatem, ale – uwaga – według rodowitych Greków zamieszkują ją wampiry! Jeśli chcesz nieco podnieść sobie ciśnienie, wysłuchaj kilku lokalnych opowieści o tych legendarnych krwiopijcach.

Grecja zaprasza – nie bój się pokłosia tamtejszego kryzysu, licz na duże zniżki i zaufaj dobrym organizatorom, z którymi na pewno będziesz bezpieczny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *