Paryż, miasto zakochanych

Paryż, miasto zakochanych

Wycieczki do Paryża są zawsze popularne – wszak to jedno z najpiękniejszych miejsc na  świecie, miasto miłości, elegancji oraz sztuki.  Każdy, kto choć raz odwiedził Paryż, pragnie do niego powrócić. Oto kilka miejsc, których nie znajdziesz w przewodniku, a które odkryją przed Tobą duszę miasta.

CroissantDusza Paryża – kawiarnie i restauracje

Czy może być coś przyjemniejszego, niż wypicie aromatycznej, świeżej kawy w paryskiej kawiarni? Można dodać do niej lekką przekąskę – pyszny, chrupiący rogalik croissant maczany w morelowej konfiturze. W oddali słychać bicie dzwonów a pod nogami spacerują białe gołębie, przyglądając się ciekawskim wzrokiem ulicznym akwarelistom… Pięknie! Aby poczuć ten wyjątkowy klimat, odwiedź na przykład Cafe Marly – lokal usytuowany na tyłach Luwru. Jeśli dopisze Ci szczęście, spotkasz tam towarzyską śmietankę Paryża – literatów, artystów, dziennikarzy, projektantów i modelki. Ta kawiarnia zaliczana jest do drogich i luksusowych lokali, ale warto ją odwiedzić, gdyż proponuje nie tylko wyjątkowe towarzystwo, ale i wspaniałe przysmaki.

KawiarnieA może szukasz w Paryżu niezwykłych doznań smakowych? Jeśli chcesz poczuć na własnej skórze (a raczej podniebieniu) czym jest istotna kuchni francuskiej, odwiedź koniecznie rzadko znany turystom lokal – restaurację na drugim piętrze hotelu Vendome. W tej restauracji z każdej strony poczujesz się rozpieszczany i ceniony – wystrój jest wspaniały a jedzenie znakomite. Całość utrzymana jest w konwencji łączącej Diora z Chanel a więc naprawdę poczujesz tu duszę Paryża. W zależności od sezonu zmienia się także zawartość karty dań – skuś się wiosną na kawior a jesienią na kurki z migdałami.

Tani, ale wykwintny obiad w Paryżu daleko od turystycznych ścieżek pełnych głośnych gości zza granicy? Tak! Odwiedź restaurację Racines, prowadzoną przez guru kuchni francuskiej Pierre Jancou. W lokalu, po wcześniejszej rezerwacji, zjesz dania pieszczące wszystkie zmysły, napijesz się najlepszego wina i poczujesz ten unikalny nastrój, nieznany nigdzie indziej. Dzięki temu, że dokonasz rezerwacji, koszt posiłku nie wypłucze Ci kieszeni – zjesz tu z pewnością nie raz wiedząc, że otrzymasz najbardziej wykwintne dania w przystępnej cenie. Spróbuj koniecznie warzyw z truflami i naturalnych win, wybieranych przez najlepszych znawców tematu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *