Obyczaje, tabu, zwyczaje – co robić, czego nie?

Obyczaje, tabu, zwyczaje – co robić, czego nie?

Wyjeżdżasz na wakacje za granicę? Przeczytaj koniecznie, co robić a czego nie, by spędzić miły urlop i zrobić dobre wrażenie na mieszkańcach danego kraju.

Zakaz paleniaTunezja

W Tunezji uważaj na to ( i w innych krajach muzułmańskich także!) jak jesteś ubrany. Poza hotelem i dużymi ośrodkami turystycznymi staraj się zakrywać nogi i ramiona, nie nosić krótkich spódnic, głębokich dekoltów, szortów itp. Pamiętaj też, by w miejscach publicznych nie pić alkoholu i nie palić papierosów – dotyczy to szczególnie kobiet. Pary nie powinny okazywać sobie uczuć na ulicy – obejmować się, całować czy trzymać za ręce.

Japonia

Przed wejściem do domu lub mieszkania Japończyka, koniecznie zdejmij buty oraz ukłoń się (zrób to także na pożegnanie). W japońskiej restauracji nie zostawiaj napiwków, nie żartuj z Japończyków, nie opowiadaj dowcipów o Japonii ani nie śmiej się z cudzego wyglądu, stroju lub zachowania.

Kenia

W Kenii nie dotykaj dzieci, nie częstuj ich słodyczami ani nie zagaduj. Pamiętaj, by nie fotografować lotnisk, budynków urzędowych ani innych obiektów związanych z polityką lub religią.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *